Close
Logo

Om Os

Sjdsbrewers — Det Bedste Sted At Lære Om Vin, Øl Og Spiritus. Nyttig Vejledning Fra Eksperter, Infografik, Kort Og Meget Mere.

Blog

TVLine-Up: Hvad vender tilbage, nyt og forlader ugen den 8. november

Denne ugentlige funktion er i tillæg til TVLines daglige Hvad skal du se og den månedlige guide til Hvad er der under streaming .

Med mere end 530 script-shows, der nu sendes på tværs af udsendelse, kabel og streaming, er det let at glemme, at en yndlingskomedie vender tilbage, eller at det nye prestige-drama, du forventede, er ved at debutere. Så betragt dette som vores påmindelse om at indstille din DVR, bestille et sæsonkort, pop et nyt Memorex ind i videobåndoptageren ... men det er du, der ruller.

Denne uge finder du 35 premierer (inklusive nye sæsoner af treenigheden #OneChicago, begge NCIS offshoots, Greys hvide verden og Station 19 ), 10 finaler (inklusive Vores tegneseriepræsident, Soulmates og Cirkus ) og flere specials (inklusive CMA Awards).



SØNDAG, NOV. 8
19:30 Cirkus Sæson 5 finale (Showtime; speciel tid)
20:30 NCIS: Los Angeles Sæson 12 premiere (CBS)
20:30 Vores tegneserieformand Sæson 3 finale (Showtime)
21.00 Forført: Inde i NXIVM Cult docuseries finale (Starz)
21:30 NCIS: New Orleans Sæson 7 premiere (CBS)
22.00 Af uanset hvad der er nødvendigt: The Times of Godfather of Harlem premiere på docuseries (Epix)
22.00 Cobra Sæson 1 finale (PBS)
23.00 Månebase 8 seriepremiere (Showtime)



MANDAG, NOV. 9
Kl. 3 De Mægtige seriepremiere (Hulu & Peacock; alle episoder)
20.00 Miss USA (FYI)
22.00 Christmas Cookie Challenge Sæson 4 premiere (Food Network)
22.00 Industri seriepremiere (HBO)
22.00 Soulmates Sæson 1 finale (AMC)



TIRSDAG, NOV. 10
Kl. 3 Dash & Lily seriepremiere (Netflix; alle episoder)
Kl. 3 En lærer premiere i begrænset serie (FX på Hulu; de første tre episoder)
21.00 Omkostningerne ved at vinde premiere på docuseries (HBO; to episoder)
22.00 Country Strong 2020: Nedtælling til CMA Awards speciel (ABC)

ONSDAG, NOV. 11
Kl. 3 Eater's Guide to the World seriepremiere (Hulu; alle episoder)
Kl. 3 Befrieren seriepremiere (Netflix; alle episoder)
Kl. 3 Prøve 4 premiere på docuseries (Netflix; alle episoder)
20.00 CMA Awards (ABC)
20.00 Chicago Med Sæson 6 premiere (NBC)
21.00 Chicago Fire Sæson 9 premiere (NBC)
21.00 Omkostningerne ved at vinde docuseries finale (HBO; to episoder)
21.00 S.W.A.T. Sæson 4 premiere (CBS; to timer; speciel tid)
22.00 Chicago P.D. Sæson 8 premiere (NBC)
22.00 De rigtige husmødre i Salt Lake City seriepremiere (Bravo)

TORSDAG NOV. 12
Kl. 3 Bruh Sæson 1 finale (BET +)
20.00 Station 19 Sæson 4 premiere (ABC)
21.00 Greys hvide verden Sæson 17 premiere (ABC; to episoder)
21.00 Law & Order: Enheden for specielle ofre Sæson 22 premiere (NBC)
21.00 Transhood dokumentarpremiere (HBO)
21:30 Enhjørningen Sæson 2 premiere (CBS)
22.00 Chrisley ved bedst Sæson 8B premiere (USA Network)
22.00 Paley Center præsenterer lov og orden: Før de var stjerner speciel (NBC)
22.30 Miz & Mrs. Sæson 2B premiere (USA Network)



Fredag, NOV. 13
Kl. 3 Alex Rider (UK) Stateside premiere (IMDb TV; alle episoder)
Kl. 3 Bliver dig premiere på docuseries (Apple TV +; alle episoder)
Kl. 3 Doug-stik seriepremiere (Apple TV +; alle episoder)
Kl. 3 Fireball: Besøgende fra Darker Worlds dokumentarpremiere (Apple TV +)
Kl. 3 Jeg er Greta dokumentarpremiere (Hulu)
Kl. 3 Inde i Pixar premiere på docuseries (Disney +)
Kl. 3 James May: Oh Cook seriepremiere (Amazon Prime; alle episoder)
Kl. 3 Jingle Jangle: En julerejse filmpremiere (Netflix)
Kl. 3 Langt op Sæson 1 finale (Apple TV +)
Kl. 3 Magic of Disneys dyrerige Sæson 1 finale (Disney +)
19.00 Astronauterne seriepremiere (Nickelodeon; to episoder)
20.00 Den sorte liste Sæson 8 premiere (NBC)

LØRDAG, NOV. 14
22.00 Eli Roths rædselshistorie Sæson 2 finale (AMC)

Vil du scoop på et af ovenstående shows?E-mail InsideLine@sjdsbrewers.com og dit spørgsmål kan blive besvaret via Matt's Inside Line.